Adrian Struzik: „Będziemy chcieli każdy mecz zagrać najlepiej jak potrafimy”

Od poniedziałku w Policach swoje zgrupowanie rozpoczęła reprezentacja Polski  juniorek w piłce ręcznej. Szczypiornistki pod wodzą Adriana Struzika przygotowują się Mistrzostw Europy Juniorek, które w tym roku w sierpniu odbędą się we włoskiej miejscowości Lignano Sabbiadoro. Polki w grupie B zmierzą się z Macedonią, Białorusią, Azerbejdżanem oraz gospodyniami – włoszkami.

Młode szczypiornistki mają bardzo napięty harmonogram, już w poniedziałek w sesji wieczornej odbyły rozgrzewkę na hali oraz trening na siłowni. W kolejnych dniach oprócz siłowni w planach są treningi zarówno na stadionie jak i na hali, nie zabraknie również analizy wideo oraz spotkań integracyjnych. O główny cel tego zgrupowania zapytaliśmy trenera Struzika: „Cel długoterminowy tej grupy zawodniczek to przygotowanie do gry w seniorskiej Reprezentacji Polski. Wyposażenie w umiejętności i wiedzę ,które są niezbędne do gry w piłkę ręczną na europejskim, reprezentacyjnym poziomie. Cel krótkoterminowy dotyczący tego zgrupowania i turnieju to udoskonalanie gry obronnej, przyspieszanie gry z wykorzystaniem całej szerokości boiska. Konfrontacja z bardzo ciekawymi przeciwnikami reprezentującymi różne style gry. Optymalne przygotowanie zespołu do Mistrzostw Europy grupy B we Włoszech”.

Co ciekawe reprezentacja w naszym województwie gościła ostatni raz 4 lata temu, w czerwcu 2015 roku w Netto Arenie Polska po zwycięstwie nad Ukrainą wywalczyła awans do mistrzostw świata. Tym razem padło na Police, które roku temu pierwszy raz gościło szczypiornistki, wówczas w organizowanym przez SPR Pogoń Szczecin turnieju Summer Cup mogliśmy zobaczyć Zagłębie Lubin, norweski Skrim Kongsberg oraz Galiczankę Lwów  z Ukrainy.

„Police to miasto z bogatą sportową tradycją. Przez wiele lat była to stolica żeńskiej siatkówki. Ludzie pracujący w obiektach sportowych w tym mieście znają się na swojej pracy. Obsługa hotelowa w hotelu w którym będziemy mieszkać znakomicie zna specyfikę grup sportowych ponieważ jego gośćmi są drużyny ligowe z całego świata. Chęć popularyzacji piłki ręcznej w województwie zachodniopomorskim to kolejny ważny aspekt którym kierowała się federacja przy wyborze miejsca tego turnieju. Ze Szczecina ( Police leżą 15 km od tego miasta ) bardzo blisko jest do lotniska w Berlinie oraz Goleniowie myślę że to też miało znaczenie przy wyborze. Zadowolony jestem z możliwości gry takiego turnieju” – podsumował wybór miejsca trener Struzik.

Od piątku w hali przy ul. Siedleckiej odbywać się będzie międzynarodowy turniej, oprócz polek na parkiecie zobaczymy ekipy z Danii, Chorwacji oraz Białorusi. „Będziemy mieli okazję do konfrontacji z trzema różnymi stylami, filozofiami gry w pikę ręczną. Cenne doświadczenie które zbierzemy podczas tego turnieju posłuży Nam do dalszego rozwoju. Będziemy chcieli każdy mecz zagrać najlepiej jak potrafimy. Zawsze wychodzimy na boisko żeby wygrać” – dodał na zakończenie trener polskiej reprezentacji.