Adrian Struzik: „Staramy się poświęcić każdej zawodniczce optymalną ilość czasu”

W tym roku macie za sobą sparingi z Rumunią, Rosją i Portugalią, jak trener ocenia swój zespół? 

Jest to grupa zawodniczek (nie dotyczy to tylko 18 która będzie na turnieju w Policach), która w momencie rozpoczęcia z Nią pracy bardzo mnie zaskoczyła i mówię tu o pozytywnym zaskoczeniu. Są zainteresowane procesem treningowym, dużo na temat treningu wiedzą. Posiadają dużą wiedzę na temat odżywiania. Dużo pytają. Chcą się rozwijać i polepszać. Tworzymy wspólnie ze sztabem szkoleniowym zgrany kolektyw-drużynę. Mieliśmy możliwość konfrontowania się z wieloma drużynami reprezentującymi różne style gry. Widzę i wiem w jakich elementach jesteśmy mocni i jakie elementy trzeba rozwijać aby grać lepiej, skuteczniej. Tą wiedzą dzielimy się z zawodniczkami. W zespole panuje dobra atmosfera, szanujemy się wzajemnie, a to jest fundament do tego aby odnosić sukcesy.

W Polsce trwa obecnie okres wakacyjny, jednak Wy ciężko pracujecie, praktycznie od czerwca do sierpnia co chwilę odbywają się zgrupowania i konsultacje, będzie optymalna forma na Mistrzostwa Europy Juniorek we Włoszech na początku sierpnia?

Specyfika sportu młodzieżowego jest taka, że duże imprezy ME, MŚ odbywają się w okresie letnim. Spotykamy się na krótkich konsultacjach podczas których pracujemy intensywnie, ale mądrze. Odbywamy wiele sesji wideo, pracujemy indywidualnie. Staramy się poświęcić każdej zawodniczce optymalną ilość czasu. Czas spędzony na zgrupowaniu ma być czasem wyjątkowym to ma być coś specjalnego. Reprezentowanie Naszego kraju to coś wyjątkowego.

Na mistrzostwach w grupie B zmierzycie się z Macedonią, Białorusią, Azerbejdżanem oraz gospodyniami – włoszkami, jak trener ocenia szanse swojej drużyny na tym turnieju? 

Jako drużyna, zespół mamy swoje cele, marzenia. Chcemy je zrealizować podczas tego turnieju. Przygotowujemy się do tych zawodów najlepiej jak potrafimy z maksymalnym zaangażowaniem wielu osób. Począwszy od zawodniczek i ich rodziców, trenerów klubowych, trenerów w SMS, fizjoterapeutów, lekarzy oraz wszystkich tych którzy organizują nam zgrupowania i inne potrzebne do funkcjonowania drużyny elementy.

Będziemy przygotowani dobrze do każdego meczu. Będziemy znali dobre i słabe strony każdego przeciwnika z którym przyjdzie nam się zmierzyć. Chcemy każdy mecz grać najlepiej jak potrafimy. Wierzę w Nasz ZESPÓŁ.